WYCIECZKA DO ZOO

WYCIECZKA DO ZOO

14 czerwca klasy 1-3 odwiedziły ogród zoologiczny w Krakowie. Tuż za bramą ZOO powitały uczniów niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Liczną grupę stanowią zwierzęta ginące i zagrożone wyginięciem. Są to między innymi: żyrafa Rothschilda, koń Przewalskiego, hipopotam karłowaty, panda mała, pantera śnieżna, tygrys amurski, wilk grzywiasty, szympans, lemury wari i katta, słoń indyjski, kondor wielki, pingwin Humboldta i wiele innych. Spacerując alejkami ogrodu dzieci, miały okazję zobaczyć z bliska ich wygląd, a także poznać tryb życia – czytając informacje na tabliczkach. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest wspaniałym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Podczas zwiedzania znalazł się też czas na spożycie drugiego śniadania, chwilę odpoczynku i zakup pamiątek. Wspólnie spędzone godziny sprzyjały wzajemnej integracji w sympatycznej i miłej atmosferze. Czas wycieczki został spędzony intensywnie, wszyscy mogli liczyć na wzajemną pomoc, która była nieoceniona. Wspólne zwiedzanie zoo sprzyjało rozmowom, wymianie doświadczeń, obserwacji dzieci i ich zachowań w nowym miejscu.