E – legitymacje

Od 12 lipca 2024 roku pojawił się obowiązek zastąpienia papierowej legitymacji szkolnej wersją plastikową (e-legitymacja). W związku z tym prosimy o przesłanie do sekretariatu szkoły zdjęcia w wersji elektronicznej (plik graficzny w formacie .jpg lub .png) na adres: spwielkiedrogi@vp.pl Plik proszę podpisać imieniem i nazwiskiem dziecka, a w temacie e-maila proszę napisać „zdjęcie do legitymacji szkolnej”. Zdjęcie powinno być dobrej jakości, aktualne i spełniające wymogi zdjęć do dokumentów.

Wymogi techniczne: Plik o rozdzielczości minimalnej 492×633 piksele. Proporcje odpowiadające fotografii o wymiarach 35×45 mm (szerokość x wysokość) Bez nakrycia głowy, w pełni widoczna twarz, jasne, równo oświetlone tło.

Najprościej będzie, robiąc zdjęcie do legitymacji u fotografa, poprosić o udostępnienie wersji elektronicznej ujęcia. Następnie przesłać ten plik, bez zmniejszania go i ingerencji w zapis, przesłać do szkoły drogą mailową.

Informacje dodatkowe

E-legitymacje otrzymują uczniowie klas pierwszych oraz uczniowie nowi, którzy zapisali się do szkoły.