W Dniu Patrona

W Dniu Patrona

                                             Święto Szkoły

Święto Szkoły to dla nas okazja zarówno do wspomnień, jak i do radości, i dobrej zabawy. Wspominamy wówczas bohaterskie czyny żołnierzy Armii Krajowej, której imię nosi nasza szkoła. W Dniu Patrona czcimy pamięć bohaterów, oddajemy im hołd wierszem i piosenką. Przypominamy o ich wielkim poświęceniu i odwadze w walce o wolną Polskę. Święto Szkoły to dla nas też okazja do wspólnej zabawy, okazania radości i szczęścia z bycia tak wspaniałą, zgraną społecznością szkolną. W tym dniu każda klasa bierze udział w uroczystym apelu,                    po którym prezentuje swoje umiejętności plastyczne, wokalne lub taneczne. Podczas akademii  wręczana jest również statuetka „Przyjaciela Szkoły”, którą otrzymują osoby zaangażowane w pomoc naszej placówce i jej uczniom. W tym roku Przyjacielem Szkoły została Pani Małgorzata Adamus.  To ludzie, tacy jak Pani Małgorzata, sprawiają, że otaczający nas świat staje się lepszy, piękniejszy. Dziękujemy za pomoc, życzliwość, zrozumienie i ofiarność.

                      „Co ofiarowane ze szczerego serca, winno być szczerym sercem przyjęte”.   

                                                                                                                      A. Dumas