Święto Szkoły

 Święto Szkoły

W ten piękny piątkowy dzień od samego rana świętowaliśmy imieniny naszej szkoły. Z tej okazji jak co roku przypomnieliśmy wszystkim postać naszego Patrona, Armii Krajowej.  Wspominaliśmy, kim byli jej członkowie, co dla nas Polaków zrobili  i dlaczego to właśnie Armia Krajowa została wybrana na naszego patrona. Na ten wyjątkowy dzień uczniowie klasy piątej i szóstej przygotowali wspaniałe przedstawienie.  Pierwsza jego część nosząca tytuł  „Pamięci ich będziemy godni” poświęcona była naszemu Patronowi, natomiast w części drugiej młodzi aktorzy starali się odpowiedzieć na pytanie, czym dla nas jest szkoła? Było poważnie i dostojnie a także wesoło i radośnie. Podczas trwania akademii poświęconej Armii Krajowej uczniowie zachowali powagę i spokój, gdy zaś  rozpoczęła się część poświęcona współczesnej szkole i zabawnym perypetiom jej uczniów, co chwilę wybuchały chichoty i na twarzach widzów widać było radosne uśmiechy.

Święto Szkoły jest okazją do wspomnień i chociaż czas je powoli zaciera, to dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje je ponownie. Trudno bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia, z którym wiąże się tyle miłych, ciepłych wspomnień, gdzie zawarło się tyle cudownych i wartościowych przyjaźni. W tym jakże ważnym dla uczniów i nauczycieli dniu gościmy przyjaciół naszej szkoły. Pragniemy bowiem spędzać ten czas z bliskimi, dobrze nam życzącymi ludźmi. W tym roku zaszczycili nas swoją obecnością Pani Maria Windak, sołtys Wielkich Dróg, Pani Lucyna Skrzyńska, przewodnicząca Rady Rodziców oraz Pan Bartłomiej Szwed, prezes Stowarzyszenia „Nasz Dom – Nasze Wielkie Drogi”.

Tradycyjnie już w tym szczególnym dla naszej szkolnej społeczności dniu przyznawany jest tytuł Przyjaciela Szkoły. Pani Dyrektor Joanna Chodor w imieniu uczniów i nauczycieli wręcza dyplom i pamiątkową statuetkę, które mają wyrazić wdzięczność i uznanie. W tym roku to zaszczytne miano otrzymała Pani Lucyna Skrzyńska, przewodnicząca Rady Rodziców. Jesteśmy jej niezwykle wdzięczni za serce, które ma zawsze otwarte dla wszystkich, za czas poświęcany szkole, jej problemom i radościom, za wysiłki na rzecz polepszenia warunków nauki i pracy, za chęć nieustającej pomocy, za życzliwość i troskę, za wszystkie pomysły i ich realizację, za to, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Dziękujemy.

Na zakończenie świątecznego dnia ogłoszono wyniki konkursu plastycznego „Nasza szkoła”. Wszystkim wyróżnionym wręczono nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz Panią Małgorzatę Adamus.