Owoce i warzywa w szkole

Owoce i warzywa w szkole

Program dla szkół – 2023/2024

„Program dla szkół” to unijny program polegający na dostarczaniu dzieciom owoców, warzyw oraz mleka i produktów mlecznych to kontynuacja dotychczasowych programów „Owoce i warzywa w szkole”  i „Mleko w szkole”.  W roku szkolnym 2023/2024 w naszej szkole rusza kolejna edycja programu. Biorą w niej udział uczniowie  z  klas I-V.  Dystrybucja produktów takich jak: porcje owoców i warzyw, mleka i przetworów mlecznych w placówkach oświatowych  odbywa się bezpłatnie. Nad realizacją programu czuwa Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Aby skutecznie kształtować nawyki żywieniowe  uczniowie uczestniczyć będą w szeregu działań edukacyjnych mających na celu podniesienie stylu i jakości zdrowia poprzez  naukę:  samodzielnego dokonywania właściwych wyborów żywieniowych,  poszerzenie wiedzy na temat zdrowej diety przeciwdziałającej chorobom, pochodzenia owoców  i warzyw, produktów mlecznych i innych powiązanych zagadnień dotyczących min. oszczędzania i odpowiedniego przechowywania  żywności. Udział w programie wymaga zgody rodzica. Prosimy również rodziców i opiekunów o  zapoznanie się z niezbędnymi informacjami dotyczącymi uczestnictwa dzieci w programie.