Odblaskowy piknik

Odblaskowy piknik

Piknik Odblaskowy 2023

        10 października uczniowie naszej szkoły oraz ich rodzice wzięli udział w Odblaskowym Pikniku, podczas którego czekało na nich wiele atrakcji. Piknik rozpoczął się utworzeniem żywego łańcucha stworzonego z uczniów, rodziców i nauczycieli oraz szczególnych gości naszej szkoły, m.in.: Pani sołtys Wielkich Dróg, Marii Windak, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich, przedstawicieli Rady Rodziców. W asyście policji wszyscy zgromadzeni w odblaskowych kamizelkach z przygotowanymi plakatami promującymi bezpieczeństwo na drodze utworzyli Łańcuch Rąk.           

 Część artystyczną Pikniku rozpoczęli uczniowie  kl. 0 – III przedstawieniem pt. „Alicja na wiejskiej drodze”, następnie uczniowie kl. VI zaśpiewali piosenkę  pt. „ Błysk i blask”  oraz wykonali taniec GlowStick w specjalnie zaciemnionej sali. Na zakończenie tej części rodzice z nauczycielami przygotowali  kabaret „Babuszki” promujący bezpieczeństwo seniorów na drodze.

Podczas Pikniku uczniowie brali udział w zabawach i konkursach na boisku szkolnym:

– Koło Fortuny,

– Odblaskowy Tunel,

-Odblaskowy Projekt na folii „Moja odblaskowa szkoła”,

-Turniej Rowerowy,

– Konkurs na najbardziej odblaskowy rower,

-Konkurs na odblaskowy plakat,

– Konkurs na modę odblaskową. 

 Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się gra terenowa przygotowana dla kl. 0 – 3, w której dzieci z wychowawcami mieli za zadanie odnaleźć ukryte w różnych miejscach pudełka, przeczytać zawarte w nich polecenia, następnie wykonać je jak najszybciej, najlepiej i najsprawniej. Liczył się sposób wykonania zadań oraz czas. Nie brakowało rebusów, puzzli, zaszyfrowanych tekstów oraz zagadek o tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Dzięki współpracy oraz zaangażowaniu Rady Rodziców mogliśmy wzmocnić swoje siły pysznymi galaretkami oraz słodkimi wypiekami z motywami odblaskowymi.

Na zakończenie Pikniku zostały puszczone w niebo odblaskowe lampiony.