NAUKA PRZEZ ZABAWĘ

NAUKA PRZEZ ZABAWĘ

Świat nauki jest zgodny: spontaniczna zabawa to wielka wartość. Dlatego też, w naszej szkole często organizujemy różne ciekawe lekcje, które angażują wychowanków w edukacyjną zabawę, dostosowaną do ich aktualnych potrzeb. Jedną z takich inicjatyw była mitologiczna lekcja historii czyli prezentacja wybranych przez uczniów bogów greckich. Tradycyjnie co roku organizowany jest taki festiwal, podczas którego uczniowie z klasy piątej wykonują kostiumy, atrybuty oraz opowiadają o wybranym przez siebie bogu greckim. Również w tym roku klasa 5 zaprezentowała się wyśmienicie. Było mnóstwo Zeusów, Aresów, Aten, Afrodyt. Nie zabrakło także tych mniej znanych jak chociażby Demeter, Artemidy czy Hefajstosa. Było dużo dobrego humoru. Uczniowie wyglądali na zadowolonych i spełnionych. Bowiem na mądrą zabawę nigdy nie jest za późno.
Opracowała: Anna Szewczyk
Foto RM