Mały Mistrz Matematyki

Mały Mistrz Matematyki

„Mały Mistrz Matematyki”

9 kwietnia odbył się w naszej szkole I etap Gminnego Konkursu Matematycznego „Mały Mistrz Matematyki” organizowany przez Szkołę Podstawową w Borku Szlacheckim. Wzięli w nim udział uczniowie z klasy II – Emma Balon, Helena Iniewicz, Wiktoria Sidorowicz, Nikodem Sendera oraz uczniowie z klasy III – Stanisław Baran, Paweł Barcik, Antoni Sendyk, Wiktor Sendera i Hubert Wyka. Zmagali się oni z 12 niełatwymi zadaniami matematycznymi. Nasi młodzi matematycy poradzili sobie doskonale uzyskując bardzo dobre wyniki.

Do etapu II, który odbył się 25 kwietnia zakwalifikował się jeden uczeń z najwyższym wynikiem, a był nim Hubert Wyka z klasy III, który ostatecznie zdobył tytuł Małego Mistrza Matematyki, pokonując 11 uczniów ze szkół Gminy Skawina.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom szkolnego etapu konkursu

i Hubertowi zdobycia I miejsca i mistrzowskiego tytułu.