Konkurs Pieśni Patriotycznych

Konkurs Pieśni Patriotycznych

„Kto nie pamięta historii, ten jest skazany na jej powtórne przeżycie” mając to na uwadze nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Wielkich Drogach już od 14 lat organizują Konkurs Pieśni Patriotycznych, którego celem jest skłonienie młodzieży do refleksji nad przeszłością naszej Ojczyzny i uświadomienie jej, że o tak ciężko zdobytą wolność, która kosztowała życie tak wielu ofiar, trzeba dbać, trzeba ją pielęgnować, jak coś niezwykle cennego, bo nie jest nam ona dana raz na zawsze, bo łatwiej, jak uczy historia, jest ją stracić niż odzyskać. Konkurs cieszy się nieustannym zainteresowaniem, co motywuje nas organizatorów do dalszych wyzwań.

Tegoroczna edycja przywiodła w nasze progi 23 uczestników z 13 szkół Gminy Skawina. Młodzi artyści przybyli w asyście swoich rodziców i opiekunów – nauczycieli muzyki, którzy w sukcesie swoich podopiecznych mieli swój niewątpliwy udział.

Zmagania uczestników oceniała Komisja, której przewodniczył dyr. Szkoły Muzycznej p. Konrad Szota. Ponadto, w skład Komisji weszli: p. Elwira Biel, wicedyrektor LO w Skawinie, p. Małgorzata Pawlica i Maria Windak – sołtys wsi wielkie Drogi. Jury w powyższym składzie przyznało nagrody i wyróżnienia:

 

GRAND PRIX: Kamila Trojanowska – Zespół Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej

I miejsce  Michalina Sadowska – Zespół Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej

II miejsce Maria Garsyja  – Szkoła Podstawowa nr 3 w Skawinie

III miejsce Karolina Kulig – Zespół Szkolno Przedszkolny w Krzęcinie

Wyróżnienia:

  1. Szymon Świdowski – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Skawinie
  2. Joanna Bieńkowska – Zespół Katolickich Szkół w Skawinie
  3. Milena Byczek – Szkoła Podstawowa nr 2 w Skawinie
  4. Antoni Chodacki – Szkoła Podstawowa w Jaśkowicach
  5. Maria Masłoń – Szkoła Podstawowa nr 3 w Skawinie
  6. Zuzanna Bożenko – Szkoła Podstawowa w Zelczynie
  7. Jan Sajdera – Szkoła Podstawowa w Jaśkowicach
  8. Zuzanna Turaj – Zespół Szkolno Przedszkolny w Krzęcinie
  9. Faustyna Jewuła – Szkoła Podstawowa w Wielkich Drogach

Poza regulaminem konkursu Jury postanowiło również docenić Kacpra Klimka ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Skawinie za jego żywiołowy występ. Akompaniując sobie na gitarze wykonał utwór „Jałta”.

Bez ludzi „dobrej woli”, bez wsparcia takie imprezy, jak nasza, nie mogłyby się odbyć. Pragniemy zatem z całego serca podziękować, tym którzy nam to umożliwili – sponsorom.

Dzięki ofiarności takich ludzi, możliwe jest spełnianie dziecięcych marzeń, rozwijanie ich zainteresowań i pasji. Ten piękny gest pomaga i daje nadzieję.

Dziękujemy za pomoc, życzliwość, zrozumienie i ofiarność.

 

Tegoroczną edycję wspierali:

Bank Spóldzielczy w Skawinie

Janusz Wąsiołek – Metalex

Pani Maria Windak

Pani Małgorzata Adamus

Pani Magdalena Sikora

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie