Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

21 i 22 stycznia to szczególne dni w roku, w których wnukowie i wnuczki mogą okazać wdzięczność za miłość i oddanie, które płyną do nich przez 365 dni w roku. Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowa uroczystość celebrowana w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Wielkich Drogach. Nie inaczej było i w tym roku. W niedzielę 19 stycznia uczniowie klas 1-3 zaprosili ukochane babcie i ukochanych dziadków do Domu Strażaka, aby uczcić ten wyjątkowy Dzień i spędzić go wspólnie. Dzieci przygotowały dla nich piękne przedstawienie, recytowały, śpiewały i tańczyły, a wszystko to z okazji ich święta. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. W słowach wierszy i piosenek  zawarli swoją wdzięczność. Śpiewali i mówili o tym, jak ważni są dla nich Dziadkowie, że każda babcia i dziadek to skarb, bo zawsze mają czas, umieją pocieszyć, przygotować pyszną szarlotkę, są cierpliwi, zawsze rozumieją, a przede wszystkim bezgranicznie kochają.

Jak każdego roku, sala była wypełniona po brzegi.  Babcie i dziadkowie  przybyli, aby posłuchać tych jakże miłych słów wypowiadanych pod ich adresem. Radości było wiele, nie tylko za sprawą pięknych występów przygotowanych przez dzieci, ale również dzięki fantastycznej atmosferze tego niedzielnego popołudnia.

Dziadkowie podziwiali występy swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli przy tym wzruszenia. W niejednym oku zakręciła się łza i serce mocniej zabiło. Po występach nastąpiły wybory Super Babci i Super Dziadka. Aby zdobyć ten zaszczytny tytuł, należało wykazać się różnymi sprawnościami, m. in. sportowymi i kulinarnymi. Zarówno babcie jak i dziadkowie dzielnie walczyli dopingowani przez swoich wnuków.

SUPER BABCIĄ  została  Pani Elżbieta Dyrga, a  SUPER  DZIADKIEM – Pan Kazimierz Lelek.

W miłej i radosnej atmosferze przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców, czas szybko mijał a zadowoleni goście żartowali, odnawiali kontakty, dobrze się bawili.

To było naprawdę wyjątkowe popołudnie, pełne miłości, radości i dumy.
Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone z wnukami chwile. Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólne świętowanie. Już dzisiaj zapraszamy za rok.