Zabawa karnawałowa

W karnawale czas na bale – pod takim hasłem odbyła się 20 lutego 2020 roku zabawa karnawałowa w naszej szkole. Dzieci z klas I-III bawiły się w godzinach dopołudniowych. Wszystkie zdecydowały się wystąpić w przebraniach. Jedne wybrały postacie z bajek – księżniczki, królewny, rycerze, Czerwony Kapturek, inne –  bohaterów z gier, piosenkarza, a nawet owoc.

Przy dźwiękach muzyki uczniowie wzięli udział w różnych konkursach i zabawach. Najciekawsze stroje karnawałowe zostały wyróżnione dyplomami i nagrodami przygotowanymi przez Samorząd Uczniowski oraz dzięki uprzejmości rodziców z klasy drugiej. Podczas zabawy jury doceniło również uczniów, którzy oprócz kostiumu pokazali swoje talenty taneczne. Wybrano wśród nich „Królową”i „Króla Balu”.  Każde z dzieci dostało drobny upominek w nagrodę za świetną zabawę.

Wczesnym popołudniem odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów z klas IV-VIII. Samorząd Uczniowski również dla nich przygotował wiele atrakcji. Zabawę prowadzili zaproszeni DJ-je. Część uczniów, biorąc przykład z młodszych kolegów, przygotowała stroje karnawałowe. Pojawili się żołnierze, Indianie, policjant i Hiszpanka. Jury wyróżniło troje uczniów i wręczyło im dyplomy oraz nagrody, a każdy uczestnik, który przygotował kostium, otrzymał słodki upominek. Uczniowie mogli zatańczyć taniec belgijski, makarenę, wziąć udział w zabawie z krzesełkami oraz zadedykować klasie, nauczycielom lub wybranej osobie, piosenkę. W trakcie trwania zabawy karnawałowej Samorząd Uczniowski zorganizował sklepik, w którym można było nabyć napoje oraz słodycze.