WYPRAWKA do klasy pierwszej szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023

WYPRAWKA do klasy pierwszej szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023

1) Piórnik, a w nim: miękki ołówek (2-3 sztuki), gumka do mazania, klej w sztyfcie zwykły
i magik, nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami, krótka linijka (długość 20 cm z widoczną podziałką), kredki ołówkowe Bambino (12 kolorów).

2) Bloki: blok rysunkowy  biały A4, 2x blok rysunkowy kolorowy A4, blok techniczny biały A4, 2x blok techniczny kolorowy A4.

3) Inne materiały plastyczne: papier kolorowy A4 zwykły (nie samoprzylepny), plastelina, kredki świecowe Bambino, farby plakatowe Astra (12 kolorów), twarda podkładka do prac plastycznych (format A3 lub A4 plastikowa), pędzle do malowania ( różnej grubości 3 szt.), kubeczek na wodę z pokrywką, patyczki do liczenia, kredki pastele olejne min. 24 kolory, bibuła kolorowa (kilka podstawowych kolorów), 2x teczka z gumką, flamastry.

4) Zeszyty: zeszyt 16 kartkowy w linie z kolorową liniaturą (czerwoną i niebieską/ 2 szt.), 2x zeszyt 16 kartkowy w kratkę (wszystkie zeszyty bez marginesów) oraz zeszyt w kratkę do informacji 16 kartek z  wpisanymi na pierwszej stronie danymi: imię/imiona i nazwisko dziecka, PESEL, data urodzenia, adres zamieszkania, wszystkie możliwe telefony kontaktowe z zaznaczeniem do kogo, adres email rodziców.

5) Strój galowy: granatowe (czarne) spodnie/spódniczka, biała koszula (bluzka) na rozpoczęcie roku i inne uroczystości szkolne (jeans nie jest strojem galowym).

6) Worek na buty-  buty do chodzenia po szkole, najlepiej z białą antypoślizgową podeszwą.

7) Strój na w-f: biała koszulka , czarne lub granatowe spodenki, obuwie sportowe na białej podeszwie, worek na strój.

8) Podręczniki i ćwiczenia dzieci otrzymają w szkole.

 

Bardzo proszę podpisać wszystkie rzeczy dziecka na zewnętrznej stronie.  Pędzle i worki można oznaczyć  lakierem lub kolorową taśmą, by później nie było niepotrzebnych  nieporozumień, czy łez z powodu zagubienia lub podmiany szkolnych akcesoriów.

Rzeczy do plastyki proszę zapakować do pojemnika plastikowego nieco większego od formatu A4, pojemnik proszę również podpisać.

Na początku roku szkolnego każdemu dziecku zostanie przydzielona szafka w szatni (będzie można w niej zostawić strój na wf). Przybory plastyczne w pojemnikach będzie można zostawić w szafkach w szkole.

 

Do zobaczenia 1 września – wychowawca klasy, mgr Katarzyna Turaczyk