WYCIECZKA DO OGRODU BOTANICZNEGO

WYCIECZKA DO OGRODU BOTANICZNEGO

29 września 2021 r. uczniowie klas I – III udali się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Celem wyjazdu był udział w warsztatach pszczelarskich  pt. „Co w ulu bzyczy?”. Warsztaty te odbyły się w Pasiece Uniwersyteckiej, a zorganizowane były przez Akademię Pszczelarza. Pani Ania ciekawie opowiadała o życiu pszczół, ich pracy i ogromnej roli, jaką  pełnią w środowisku.  Każdy uczeń założył strój pszczelarza  i miał okazję „zajrzeć” do ula. Można było wsłuchać się w brzęczenie pracowitych pszczół i  zobaczyć jak wyglądają plastry miodu. Niestety, nie udało się zobaczyć Królowej Pszczół. Kolejną atrakcją była degustacja różnych miodów: gryczanego, wielokwiatowego, akacjowego i lipowego. Na pożegnanie każdy uczestnik otrzymał mały słoiczek zdrowego i pysznego miodu. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę dotyczącą życia pszczół i odpowiedzialnej pracy pszczelarza.

Zwiedzanie ogrodu również okazało się interesujące. Szczególne wrażenie zrobił na dzieciach miłorząb. W szklarniach zachwyt wzbudziły gigantyczne kaktusy i palmy. Najpopularniejszą  pamiątką z wyjazdu były kupione rośliny. Wycieczka była oceniona przez uczniów jako bardzo ciekawa.

Bardzo dziękujemy Pani Anecie Hajto za pomoc w zorganizowaniu tego niezwykłego wyjazdu.