Wrzesień 2017

Wrzesień 2017

28 września 2017 r. zwarta i zgrana grupa uczniów ze Szkolnego Klubu Wolontariatu udała się, wzorem ubiegłego roku do schroniska w Skawinie, by odwiedzić swoich czworonożnych przyjaciół.
Ku naszemu zdumieniu, ale i ogromnej radości psiaki od razu nas poznały i przywitały wesołym szczekaniem. Tym razem pogoda nam sprzyjała. Słońce pięknie świeciło, choć początek tygodnia wcale na to nie wskazywał.
Goofy, Kierownik i mała suczka o imieniu Żabcia jako pierwsi ruszyli z nami na spacer. Następnie zabraliśmy z kojca Edka i Francesco, by na samym końcu odbyć trzeci z kolei spacer z nowym obywatelem schroniska, któremu na nasze potrzeby nadaliśmy imię Owieczka (nie posiadał jeszcze imienia). Jak przystało na Cocker spaniela, Owieczka – był, ponieważ okazał się chłopcem 😉 – cały w kudłatej sierści. Bardzo zdziwił nas widok rasowego psa w takim miejscu i wróżymy mu szybkie znalezienie nowego domu. Czas spędzony w schronisku jest dla nas wszystkich bardzo cenny. Służymy pomocą, ale i otrzymujemy wiele w zamian. Poznajemy się bliżej i lepiej. Uczniowie wspaniale ze sobą współpracują. Wkrótce ponownie tu zawitamy.

Agnieszka Giermek