Styczeń 2017

Styczeń 2017

W bardzo mroźne, styczniowe (19.1.17r.) popołudnie zawitaliśmy do schroniska po raz kolejny w tym roku szkolnym.

Zauważyliśmy, że nie ma już naszej ulubienicy Figi. Okazało się, że znalazła dom, co bardzo nas ucieszyło. Pod naszą opiekę trafił tym razem jeden piesek, za to duży, a był nim husky Perro. Poszliśmy z nim tradycyjna trasą, ku jego wielkiej radości. Tego dnia zazdrościliśmy mu grubego, pięknego futra, którym został obdarzony przez naturę, ponieważ my marzliśmy niemiłosiernie (-20*C). Cóż….praca wolontariusza, to nie tylko glorie…. Jednak sprawia nam wiele radości. Z każdym wyjazdem grupa jest coraz bardziej zżyta, otwarta i serdeczna wobec siebie. To cieszy i sprawia, że mimo różnych utrudnień chcemy kontynuować nasze wizyty w schronisku.

Po krótszym niż zwykle spacerku, zagrzaliśmy się w drodze powrotnej w jednym ze skawińskich fastfood’ów zajadając ciepłe kebaby lub frytki. Do schroniska wrócimy na wiosnę, mamy nadzieję, że będzie już o wiele cieplej.

Opracowała Agnieszka Giermek