ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

10 listopada 2021 roku w przeddzień Święta Niepodległości w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na ucznia 17 pierwszoklasistów.

„Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się co roku w naszej szkole
jest przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów. Serdecznie witamy na uroczystości ślubowania i pasowania na uczniów klasy I – Panią Dyrektor, zaproszonych gości oraz bohaterów dzisiejszego dnia – uczniów klasy I i ich rodziców.
Życzymy Wam, by ten dzień był dla Was wielkim przeżyciem i radosną chwilą, którą zapamiętacie na długo.” Tymi słowami przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Natalia Mierzyńska przywitała wszystkich zgromadzonych
w salce gimnastycznej naszej szkoły.

Na początku uroczystości odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy I, którzy udowodnili, że potrafią być patriotami, wiedzą, jak zachowywać się w szkole, co należy do obowiązku dyżurnych, znają zasady ruchu drogowego, umieją tańczyć i śpiewać. Ubrani w piękne stroje – Król, Królowa oraz Gwardzista z krainy zwanej Literkowo (w tej roli starsi koledzy i koleżanka z klasy trzeciej – Milena K., Szymon W. i Szymon K.) zadecydowali, że pierwszaki mogą złożyć uczniowskie przyrzeczenie. W niezwykle podniosłej atmosferze, po odśpiewaniu hymnu narodowego, przed pocztem sztandarowym uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Joanna Chodor i obecni goście – pan Bartłomiej. Szwed – Prezes Stowarzyszenia „Nasz Dom Nasze Wielkie Drogi” oraz sołtys wsi p. Maria Windak dokonali pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stały się one nowymi członkami naszej szkolnej rodziny. Pierwszoklasiści zostali obdarowani wspaniałymi prezentami, które otrzymali od zaproszonych gości. O swoich pociechach nie zapomnieli również rodzice – obdarowując ich „słodkimi” ołówkami i pięknymi medalami. Uczniowie otrzymali też legitymacje szkolne oraz pamiątkowe dyplomy i książki. W klasie na uczniów czekała następna niespodzianka – ich starsi koledzy z klasy drugiej z pomocą rodziców przygotowali dla nich prezenty – niespodzianki. Nowopasowani uczniowie oraz ich koledzy i koleżanki z klas drugiej i trzeciej zostali ugoszczeni słodkim poczęstunkiem zorganizowanym przez Rodziców pierwszoklasistów.