Ślubowanie klasy pierwszej

14 październik 2019 roku  czternastu  pierwszoklasistów złożyło uroczyste ślubowanie:

„………chcemy uczyć się wzorowo, macie na to nasze słowo’.

Piękny, słoneczny poranek, aż trudno uwierzyć, że to jesień. Od rana każdy w dobrym nastroju. Uczniowie klasy pierwszej gotowi do swojego pierwszego publicznego występu. Na sali rodzice, wzruszeni, przejęci, każdy wpatrzony w swoją pociechę.

„…….serdecznie witamy, my artyści mali……….” – Tak pierwszoklasiści rozpoczęli swój występ. Potem były wiersze, piosenki i tańce. Dzieci zaprezentowały się wyśmienicie. Uroczystość momentami miała bardzo podniosły, patriotyczny charakter, momentami było humorystycznie. Całość zachwyciła zebranych.

Na zakończenie dzieci zostały pasowane na uczniów szkoły. Pasowania dokonała  pani dyrektor- Joanna Chodor, sołtys  wsi -Maria Windak, prezes Stowarzyszenia NDNWD- Bartłomiej Szwed oraz przewodnicząca Koła Gospodyń –Janina Żmuda. Od zaproszonych gości, od starszych koleżanek i kolegów i od rodziców pierwszoklasiści otrzymali drobne upominki, które stały się oczywiście największą atrakcją dnia.

Serdecznie dziękujemy pani dyrektor, zaproszonym gościom, rodzicom, nauczycielom, starszym  koleżankom i kolegom za obecność w tym ważnym dla nas dniu – pierwszoklasiści z wychowawczynią Urszulą Cichórz.

Ślubowali:

1. Chorąży Martyna