PAŹDZIERNIK 2019

PAŹDZIERNIK 2019

Tydzień po najstarszych uczniach naszej szkoły, 16. października do schroniska udała się najmłodsza grupa wolontariuszy z obecnej klasy 6. Tym razem pogoda nam dopisała, mimo mocno zachmurzonego nieba. Czwórka uczennic i jeden uczeń (Paulina, Judyta, Wiktoria Ś., Julka L. i Arek) do których dołączyła [po znajomości ;)] najmłodsza wolontariuszka szkoły –Emilka, przybyli pełni energii, by pomóc czworonożnym przyjaciołom, choć na chwilę odmienić ich los. Tym razem wraz z nami na spacer wyszły następujące psiaki: Szymek, Eryk, Artek, Melon, Max oraz jeden, który jeszcze nie otrzymał imienia, ponieważ jest w schronisku nowym nabytkiem.

W samym schronisku nie szczędziliśmy „głasków” Surówce, weterance schroniska i ulubienicy Emisi. Suczka ta, już dwukrotnie wróciła      z adopcji. Nie chodzi na smyczy i nadaje się do domu z ogródkiem. Jest sympatyczna sunią, która zaprzyjaźniła się w schronisku z inną
o imieniu Julka. Często dzielą się ze sobą boksem, bawiąc się w nim, a nawet usypiając razem, mimo, że każda posiada oddzielne pomieszczenie. Kto wie…może podobnie jak piesek Kierownik, (czego się chyba nikt nie spodziewał) Surówka znajdzie kiedyś kochającą rodzinę z domem?????

Dwa małe kotki, które były tu jeszcze poprzednio , zapominały właśnie o schronisku, tuląc się zapewne do swoich nowych, ukochanych przyjaciół i mile pomrukując im piosenki.

Czas pokaże, ilu wolontariuszy z kl.6przetrwa w wizytach do ukończenia szkoły. Serc chętnych do kochania i rąk do pracy w schronisku nie braknie, bo do wyjazdu w te tereny Skawiny, szykuje się już prawie cała klasa 5.