Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada 29 września. W tym roku mija już 18 lat od zapoczątkowania tej akcji. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Data ta nie jest przypadkowa, bo w tym dniu urodziła się Janina Porazińska, autorka książek dla dzieci. Od dawna jest wiadomo, że czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. Uczniowie klas młodszych również aktywnie włączyli się w ogólnopolskie obchody tego dnia. W piątek 27 września w salce gimnastycznej odbył „Dzień Głośnego Czytania” – „Gang Słodziaków. Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany”.  Nasza szkoła już drugi raz przystąpiła do tej wielkiej akcji organizowanej przez sieć sklepów Biedronka. W odświętnie udekorowanej sali, uczniowie oraz ich wychowawcy i opiekunowie, czytali głośno przygody bohaterów. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwali się w wesołe przygody zwierzątek. Uczniowie wykonali również podobizny swoich ulubionych bohaterów.