„Odblaskowa szkoła” – finał

„Odblaskowa szkoła” – finał

We wrześniu i październiku w naszej szkole wiele mówiło się o odblaskach i bezpieczeństwie na drodze. Był to efekt konkursu o nazwie „Odblaskowa szkoła”, w którym braliśmy udział.

10 grudnia odbyło się uroczyste zakończenie akcji, podczas którego wręczono nagrody zwycięskim szkołom. Wśród nich znalazła się nasza szkoła. Uzyskaliśmy tytuł najlepszej szkoły w powiecie krakowskim. 

 

W tegorocznej edycji konkursu wzięły udział 343 szkoły z województwa małopolskiego. Szkoła Podstawowa im. Armii

Krajowej w Wielkich Drogach zajęła w generalnej klasyfikacji 22 miejsce , a zarazem 1 miejsce w powiecie krakowskim, zdobywając 1092 punkty. W nagrodę placówka otrzymała grawerowany dyplom, a uczniowie upominki. Koordynatorką akcji na terenie szkoły była Joanna Słomiany.

Przez cały okres trwania akcji w naszej szkole uczniowie zachęcali wszystkich mieszkańców Wielkich Dróg do noszenia odblasków. Jednym z wielu sposobów była wycieczka rowerowa do Łączan, Odblaskowa Dyskoteka, Odblaskowa Gra Terenowa oraz konkursy: Odblaskowy Rower, Odblaskowy Znaczek.