NO PROMIL NO PROBLEM

NO PROMIL NO PROBLEM

 

W dniu 25 listopada br. na płycie Rynku w Skawinie odbył się uroczysty happening będący podsumowaniem tegorocznej XII edycji kampanii NO PROMIL NO PROBLEM realizowanej na terenie gminy Skawina. Głównym celem  kampanii  jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób, które prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców.

Nasza szkoła jak co roku przystąpiła do udziału w kampanii. Klasa IV  wraz z opiekunami podczas marszu ulicami skawińskiego Rynku apelowała do dorosłych mieszkańców o bezpieczeństwo i trzeźwość na drogach, zaprezentowała wykonane transparenty oraz okrzyki nawiązujące do przesłania kampanii. Dzieci miały również okazję wysłuchać listów do kierowców, które zostały napisane

przez ich kolegów z sąsiednich szkół.

Wydarzenie swoją obecnością uświetniła Komenda Powiatowa Policji w Krakowie oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Kopanki.  Nad naszym bezpieczeństwem czuwali Policjanci z Komisariatu Policji w Skawinie oraz Straż Miejska.

Jesteśmy przekonani, że podjęte działania przyczynią się do większego bezpieczeństwa na drogach.