KONKURS KOLOROWO ZNACZY ZDROWO

KONKURS KOLOROWO ZNACZY ZDROWO

Miło nam poinformować o wynikach konkursu „Kolorowo znaczy zdrowo”, który został zorganizowany w naszej szkole.

 

1 miejsce- Julia Stec 

2 miejsce- Magdalena Juza

3 miejsce- Wiktoria Barcik

wyróżnienie- Hanna Holik

wyróżnienie- Julia Poniedziałek

 

Oprócz talentów plastycznych jurorzy oceniali pomysłowe ujęcie tematu oraz… merytorykę prac. Barwa warzyw i owoców wiąże się z określonymi substancjami, które mają wpływ nie tylko na kolor produktu, lecz także na jego właściwości zdrowotne. Różnorodność spożywanych warzyw i owoców zapewnia dostarczenie wszystkich cennych składników odżywczych. Stosowanie zasady 'kolorowego talerza’ ułatwi sporządzanie pełnowartościowych posiłków oraz zapewni potrawom ciekawy  i apetyczny – zachęcający do jedzenia – wygląd.

 

Oto co pracach powiedziały jurorki konkursu. W ramach promowania zdrowego stylu życia uczniowie klasy czwartej i piątej przygotowali prace plastyczne przekonujące do zdrowego odżywiania. W bardzo ciekawy sposób uczniowie przedstawili warzywa i owoce, jednocześnie informując odbiorców o bogactwie witamin w nich występujących. Jedz kolorowo a zarazem  kolorowo zachęcała Pani Urszula Cichórz!

 

Prace, które uczniowie wykonali na konkurs były ciekawe i bardzo pomysłowe. Każdy z uczniów starał się pokazać jak ważne jest spożywanie kolorowych warzyw i owoców. Gratulujemy wszystkim umiejętności plastycznych oraz zaangażowania oceniła Pani Renata Michalik.

 

W ramach profilaktyki zdrowotnej odbył się konkurs „Kolorowo znaczy zdrowo”. Uważam , że wszystkie prace były bardzo ciekawe i pięknie wykonane. Warto podkreślić, że uczniowie zadali sobie wiele trudu by stworzyć te dzieła. Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom podsumowała wydarzenie Pani Joanna Torba.

SMACZNEGO:)!