Koniec roku szkolnego 2019/2020

Koniec roku szkolnego 2019/2020

W związku z trwającą w kraju pandemią 26 czerwca nie było uroczystego zakończenia roku szkolnego. Uczniowie oczywiście odebrali swoje świadectwa osobiście podczas spotkania z wychowawcą, jednak to nie to samo, co oficjalne, uroczyste spotkanie wszystkich kolegów, koleżanek i nauczycieli.

 

Koniec roku szkolnego to szczególnie ważny moment dla uczniów klas ósmych, którzy żegnają się ze szkołą, kolegami i koleżankami z klasy, nauczycielami. W tym roku absolwenci odebrali świadectwa ukończenia szkoły inaczej niż bywało to do tej pory, w kameralnym gronie – w obecności Pani Dyrektor Joanny Chodor, wychowawczyni i delegacji uczniów z klasy siódmej.

Tego dnia tradycyjnie nastąpił moment przyznania tytułu Prymusa Szkoły, którym została uczennica klasy VIII – Agnieszka Pociecha oraz wręczenie Nagrody Dyrektora Szkoły – ta z kolei przypadła uczniowi Marcelowi Turajowi. Oboje osiągnęli wspaniałe wyniki i zakończyli ten etap edukacji z wysokimi ocenami. Wszystkim uczniom klasy ósmej życzymy dalszych sukcesów w nauce, wspaniałych przyjaźni, realizacji planów i spełnienia marzeń.

 

Jak co roku przyznano również tytuł Kulturalnego Ucznia. W klasach I – III tytuł przypadł Lenie Sekule uczennicy klasy III, a w klasach starszych na ten tytuł zasłużyła sobie Kinga Medoń, uczennica klasy ósmej.  Jak pisał Adam Mickiewicz: „Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą”, dbając o kulturalne zachowania naszych uczniów, nagradzamy wzorowe postawy i zachęcamy innych do ich naśladowania.