Karnawał inny niż wszystkie…

Karnawał inny niż wszystkie…

Czas pandemii oraz wymóg stosowania wszelkich obostrzeń sanitarnych spowodował konieczność zorganizowania balu karnawałowego we własnym gronie.

Klasy pierwsza, druga i trzecia podtrzymały tradycje i wspaniale bawiły się na swoich, klasowych balach. To nic, że tylko my…. To nic, że we własnej sali – najważniejsze, że było super.

Piękne, pomysłowe stroje karnawałowe, świetna muzyka i doskonała zabawa sprawiły, że dzień należał do bardzo udanych.

Już czekamy na kolejny bal. Mamy nadzieję, że następny będzie już w szerszym gronie, że będziemy mieć szansę spotkać się z kolegami i koleżankami z innych klas. Dzisiaj cieszymy się tym, z czego możemy korzystać, staramy się rozumieć, że nasze zdrowie i bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Tłusty Czwartek -to święto, które obchodzi się we wszystkich regionach Polski.

Tłusty Czwartek to święto związane z chrześcijaństwem, obchodzone na 52 dni przed Wielkanocą – jest więc świętem ruchomym. W Polsce w ten dzień podobno można objadać się do woli, zajadając się pączkami i faworkami. Stare przysłowie mówi:  Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.

Uczniowie klasy drugiej podtrzymali dzisiaj tradycje i ze smakiem zjedli, ale tylko jednego pączka (przynajmniej bardzo się starali). Kultywowanie tradycji to jedno, a dbałość o  zdrowe odżywianie to drugie.