III tura Plenerowych Akcji Edukacyjnych

III tura Plenerowych Akcji Edukacyjnych

We wtorek 21 września nasi uczniowie wzięli udział w  III turze Plenerowych Akcji Edukacyjnych w zakresie odnawialnych źródeł energii oraz niskiej emisji. Akcja odbywała się w ramach projektu pod nazwą „Redukcja niskiej emisji na terenie Gminy Skawina”.  W trakcie warsztatów odbyły się pokazy i prezentacje na świeżym powietrzu, podczas których uczniowie mieli okazję zapoznać się z działaniem pompy ciepła, kolektora słonecznego czy układu fotowoltaicznego. Młodzież zapoznała się również z różnicami w spalaniu paliw: węgla, gazu, pelletu. Prelegenci przekazali uczestniczącym w warsztatach wiele wartościowych informacji, wyczerpująco odpowiedzieli na zadawane pytania i z pewnością zainteresowali problemem wielu z nich.

Mamy nadzieję, że młodzież dobrze wykorzysta zdobytą wiedzę.