DZIEŁA SŁAWNYCH MALARZY OCZAMI SIÓDMOKLASISTÓW

DZIEŁA SŁAWNYCH MALARZY OCZAMI SIÓDMOKLASISTÓW

Niecodzienna lekcja plastyki w klasie 7 polegała na własnej interpretacji wybranych dzieł artystów-malarzy. Głównym celem projektu było stworzenie  „żywych obrazów”, czyli rekonstrukcji dzieł malarstwa, portretów czy martwej natury. Uczniowie zadbali o kostiumy
i rekwizyty, a jeśli wymagał tego obraz – także o odpowiednie fryzury i makijaże. „Dziewczyna w chuście” Aleksieja Wenecjanowa, „Autoportret” Vincenta Van Gogha, „Góralczyk” Władysław Ślewińskiego, „Dama z łasiczką” Leonarda da Vinci, „Pomarańczarka” Aleksandra Gierymskiego, „Babie lato” Józefa Chełmońskiego, „Martwa natura” Paula Cézanne, „Martwa natura z pieskiem” Zygmunta Waliszewskiego, „Bratki” Stanisława Wyspiańskiego, to jedne w wielu sławnych obrazów w interpretacji naszych uczniów.

Siódmoklasiści podeszli do pracy bardzo twórczo, wkładając w realizację projektu odrobinę własnej wrażliwości. Wszystkie prace zasługują na najwyższe uznanie. Gratulujemy pomysłu i odwagi!