Digital Youth Forum

Digital Youth Forum

11.12.2020 r. uczniowie klasy 7 i 8 wzięli udział w Digital Youth Forum- wydarzeniu dla młodzieży na temat pozytywnego wykorzystywania nowych technologii i bezpieczeństwa online. Digital Youth Forum to jedyne tego typu wydarzenie w Polsce, gdzie  młodzi opowiadają młodym, jak wykorzystują Internet do realizacji swoich pasji i zuchwałych pomysłów na zmianę świata. Tematy tegorocznych wystąpień poruszały takie zagadnienia jak m.in. młodzieżowy aktywizm online, problem fake newsów, ochrona środowiska, dbałość o swój dobrostan psychiczny w wymagających czasach pandemii, przeciwdziałanie hejtowi.

Nasi uczniowie mieli okazję wysłuchać wystąpień dziewięciu prelegentów, wśród nich Macieja Budzicha – autora bloga o mediach, marketingu i reklamie – mediafun.plAngeliki Friedrich – studentki I roku psychologii zaangażowaną w inicjatywę „Nastoletni Azyl”, Jarka Brodeckiego – młodego entuzjasty nauki i ochrony przyrody, Emilii Kaczmarek – aktywistki związanej z inicjatywą „Akcja Menstruacja”, Jana Modrzyńskiego – studenta Swansea University, miłośnika debat i przemówień publicznych, a także Przemysława Staronia – psychologa i kulturoznawcę, Nauczyciela Roku 2018.

Wydarzenie spotkało się z bardzo dobrym odbiorem ze strony młodzieży!