ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA

W dniach 23.11. – 05.12.2022r. zorganizowana została mikołajowa zbiórka dla bezdomnych zwierząt ze skawińskiego schroniska. Uczniowie wsparci pomocą rodziców ochoczo się w nią włączyli. W klasach gromadzono karmy suche i mokre, żwirek dla kotów, kuwety i zabawki. Pojawiły się również smycze, obroże, a także miski, maty i transporter. Pomocnicy Mikołaja nie zapomnieli o podkładach, ręcznikach czy kocach. Wszystkie te rzeczy bardzo przydadzą się naszym czworonożnym przyjaciołom.

Uczniowie starszych klas w ramach działań Szkolnego Koła Wolontariatu zrobili, przy pomocy rodziców przepiękne budki dla bezdomnych kotków, które zostały przekazane zarówno panią prowadzącym schronisko, jak i osobom opiekującym się wolnożyjącymi zwierzętami.

Uczniowie chętnie pomogli posegregować, a następnie popakować wszystkie zebrane dary. Następnie przekazano je do skawińskiego schroniska. Podziękowania nalezą się  dzieciom i rodzicom, którzy pomogli nam zapakować zgromadzone rzeczy do samochodów. Szczególne podziękowania kierujemy do p. Marzeny Nowak, która charytatywnie pomogła mi przewieźć zebrane dary oraz domki dla zwierząt wolnożyjących oraz zachęcała do włączenia się w akcje wielu rodziców!

Opiekunowie: Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Samorządu Uczniowskiego odpowiedzialni za tę akcję bardzo dziękują wszystkim dzieciom i ich rodzicom za duże zaangażowanie w tę akcję!
I już teraz zapraszamy do włączenia się w kolejne!