Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Zakończenie roku szkolnego to ważny moment w uczniowskim życiu. Podczas uroczystego apelu żegnamy się ze szkołą, kolegami i koleżankami na 2 miesiące, podsumowujemy wtedy też wyniki całorocznej pracy. Ten ostatni w roku szkolnym apel jest poświęcony uczniom i ich osiągnieciom w nauce i zachowaniu. Wtedy to p. dyr. wręcza nagrody i świadectwa wyróżnionym uczniom. Jak co roku przyznano tytuł Prymusa Szkoły, którym została uczennica klasy ósmej Zofia Holik oraz Nagrodę Dyrektora Szkoły, którą otrzymała Amelia Gibek. Obie dziewczynki wyróżniały się w nauce, zachowaniu, odnosiły sukcesy w konkursach, cechowała je wysoka kultura osobista i zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły i w jej promocję. Tradycyjnie ostatniego dnia roku szkolnego Dyrektor nadaje tytuł Kulturalny Uczeń, o który uczniowie rywalizują przez cały rok szkolny. Ma on promować wśród uczniów kulturalne zachowanie i właściwe postawy społeczne. W tym roku tytuł otrzymały dwie uczennice, z klasy III – Milena Kowalik oraz z klasy VIII – Julia Ludwikowska.  Gratulujemy!

Różnie spisaliśmy się w tym roku. Jedni lepiej, inni gorzej, ale byli wśród nas i tacy, o których należy wspomnieć w sposób szczególny. To ósmoklasiści, którzy po raz ostatni usłyszeli dźwięk naszego dzwonka. Od września czeka na nich już inna szkoła, inni nauczyciele i koledzy. Świadomi tego uczniowie klasy ósmej pięknie pożegnali się ze swoją szkołą, z którą wiąże się tyle miłych wspomnień. Podziękowali swoim nauczycielom, pożegnali młodszych kolegów i koleżanki i wyruszyli ze swoimi świadectwami „ na podbój świata”. Życzymy im samych sukcesów, wiele dobrej energii, tylko pozytywnych wzruszeń i emocji, wspaniałych osiągnięć oraz prawdziwych przyjaźni.

Na koniec pragniemy podziękować zaproszonym gościom, którzy licznie przybyli w tym dniu do naszej szkoły.