Zabawa karnawałowa

Zabawa karnawałowa

21 lutego w naszej szkole świętowaliśmy ostatki. W tym dniu odbyła się tak długo wyczekiwana przez uczniów zabawa karnawałowa. Nasza sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną postaci z bajek, filmów, ulubionych bohaterów i nie tylko. Przy dźwiękach muzyki i utworach znanych i lubianych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi przyjaciółmi, a także nauczycielami.

Zabawa była podzielona na dwie części. W pierwszej brały udział klasy I-III, a w drugiej IV-VIII.  Uczniom klas młodszych przypadła do gustu zwłaszcza nasza karnawałowa fotobudka, jak również chętnie brali udział w konkursach, na przykład  w rysowaniu bałwana z zawiązanymi oczami. Starsi uczniowie licznie wzięli udział w zabawie ,,Gorące krzesła’’ czy taniec z balonami. Podczas zabawy klas IV-VIII dodatkową atrakcją były wybory najciekawszego   przebrania. Dzieci przepięknie zaprezentowały swoje stroje podczas pokazu mody, pojechały w siną w dal pociągiem bez zmartwień, Nie zabrakło oczywiście ,,Kaczuszek” i tańców przy ulubionych piosenkach. A to wszystko w niepowtarzalnej atmosferze, pełnej dobrego humoru i dziecięcej radości.  Zwycięzcy we wszystkich konkursach otrzymali drobne nagrody.

Każdy uczestnik zabawy po wyczerpujących konkurencjach mógł liczyć na napój, wafelek i słone przekąski ufundowane przez Radę Rodziców.

Serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za poczęstunek, podarowanie nagród dla dzieci, pani Alicji Baran za pożyczenie tła i akcesoriów do fotobudki, pani Sylwii Iniewicz za pomoc w dekorowaniu sali gimnastycznej.