Z wizytą w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej

Z wizytą w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej

Korzystając z zaproszenia Pana Józefa Lassoty posła na Sejm RP, uczestnicy Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznych, nauczyciele, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół oraz sponsorzy odwiedzili gmach Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Wycieczka, która miała formę nagrody, została ufundowana przez posła  Józefa Lassotę, który był gościem honorowym organizowanego przez naszą szkołę konkursu, uświetnił również swoją obecnością akademię zorganizowaną  z okazji Święta Szkoły. Pan poseł w podziękowaniu za zaproszenie go do naszej szkoły i w nagrodę za pięknie przygotowany konkurs złożył na ręce p. dyrektor obietnicę zorganizowania wyjazdu do stolicy.

16 maja nadszedł ten długo oczekiwany przez wszystkich dzień, który okazał się niezwykle pouczający, pełen miłych wrażeń i ciekawych doznań. Wiele zobaczyliśmy i dowiedzieliśmy się naprawdę interesujących rzeczy. Zwiedziliśmy gmach Sejmu, poznaliśmy jego historię oraz dzieje polskiego parlamentaryzmu, „uczestniczyliśmy” w obradach Sejmu, obserwując ich przebieg z galerii czyli miejsca przeznaczonego dla gości. Podczas spaceru korytarzami zarówno Sejmu jak i Senatu udało nam się spotkać wielu polityków, a z niektórymi nawet zrobiliśmy sobie zdjęcia. Podczas zwiedzania oprócz Pani przewodnik towarzyszył nam Pan poseł, który dzielił się z nami swoją wiedzą, ciekawie opowiadał o pracy  w Sejmie i odpowiadał na pytania zadawane przez zainteresowanych uczniów. Na koniec ugościł nas w sejmowej restauracji pysznym obiadem. Przed wyjazdem z Warszawy p. Marika Marszałek– dyrektor biura poselskiego, zabrała nas do Łazienek,aby krótkim spacerem zakończyć ten miły dzień i pożegnać się ze stolicą.

Wszyscy uczestnicy wycieczki dziękują Panu posłowi za tę żywą lekcję patriotyzmu. Jesteśmy bardzo wdzięczni za niezwykle ciekawą i pouczającą wycieczkę. Wróciliśmy z niej bogatsi o nową wiedzę i doznania.