Wycieczka do Kina Kijów

Wycieczka do Kina Kijów

Dnia 18 V 2018 piętnastoosobowa grupa uczniów z klas 5-7 wyruszyła pod opieką p. A. Giermek na wycieczkę do Kina Kijów, by uczcić urodziny Jana Pawła II. Po dotarciu do Krakowa udaliśmy się do głównej sali kina, gdzie miało się zacząć całe wydarzenie. Uroczystość rozpoczął widowiskowy spektakl taneczny „Tajemniczy Ogród” w reżyserii Andrzeja Starowicza – oparty na powieści Frances Hodgson Burnett. W bardzo wzruszający sposób opowiedział ponadczasową opowieścią o mocy przyjaźni, a także wszechpotężnej sile natury i przyrody. Kolejnym punktem spotkania była projekcja filmu „Jan Paweł II. Szukałem Was…”. Był to pełnometrażowy film dokumentalny o życiu i przesłaniu, jakie pozostawił po sobie Jan Paweł II. Film ukazuje jego wyjątkowe miejsce
w historii Kościoła i świata oraz to, jak jego niezwykła osobowość, naturalność, otwartość i poczucie humoru łączyły ludzi na wszystkich kontynentach, niezależnie od ich statusu społecznego, wieku, wyznawanych wartości czy religii.

Na zakończenie, odbył się specjalny quiz wiedzy o Janie Pawle II, w którym uczestnicy spotkania wzięli udział przy pomocy swoich smartfonów.
Po nim udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły, ciesząc się, że mogliśmy uczestniczyć w tak podniosłym wydarzeniu.
Mamy nadzieję, na udział w nim również za rok