Szkolny Konkurs Recytatorski

Dnia 5 listopada odbył się szkolny konkurs recytatorski pt.: Kto Ty jesteś? Polak mały!, zorganizowany przez szkolną bibliotekę. Konkurs skierowany był do przedszkolaków oraz uczniów z klas 1-3, obejmował twórczość Władysława Bełzy- nazywanego poetą małych Polaków.

Pisał on opowiadania, gawędy i wiersze dla dzieci najczęściej o tematyce patriotycznej. W konkursie wzięły udział następujące osoby:
Oddział Przedszkolny:
Aniela Paleczny, Liliana Paleczny wiersz pt.: Ziemia rodzinna
Tobiasz Wyka pt.: Czym będę?
Klasa II
Hania Holik wiersz pt.: Abecadło o chlebie
Gabriela Śliwa wiersz pt.: Złapana myszka
Klasa III
Emilia Dudek i Maja Grzesiek wiersz pt.: Czym będę?
Patrycja Kruk wiersz pt.: Co kochać?

Dzieci oceniało Jury w składzie: Pani Urszula Cichórz, Pani Joanna Słomiany, Pani Katarzyna Woźniczka-Baran, które jednogłośnie oceniło, iż recytacja dzieci była na bardzo wysokim poziomie. Dzieci zadziwiały bezbłędnym opanowaniem pamięciowym tekstu. Uczestnicy uatrakcyjnili swoje występy przy pomocy oryginalnych strojów. Po zakończonej recytacji dzieci wysłuchały piosenek nawiązujących do zbliżającego się święta państwowego w Polsce- obchodzonego corocznie 11 listopada, dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Na koniec przedsięwzięcia uczniowie otrzymali słodki poczęstunek. Celem konkursu było upowszechnienie piękna języka ojczystego, promowanie literatury oraz poszanowania tradycji narodowych związanych z walką o niepodległość Polski-
w setną rocznicę Jej odzyskania.

 

Rodzicom i wychowawcom- serdecznie dziękujemy za rzetelne przygotowanie dzieci do konkursu a uczestnikom ogromnie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst: Katarzyna Woźniczka-Baran