Święto Patrona Szkoły – Armii Krajowej

Święto Patrona Szkoły – Armii Krajowej

Uroczyście i wesoło – tak było 16 marca w naszej szkole.
Tego bowiem dnia obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Święto Szkoły jest okazją do wielu miłych wspomnień, które choć nieraz dawno minione, wydają się być zapomniane i bardzo dalekie, zawsze jednak pozostają w pamięci. Chociaż czas je powoli zaciera, to dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje je ponownie i sprawia, że wracają do nas chwile, do których chętnie byśmy powrócili i jeszcze raz je przeżyli. Trudno bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia, z którym wiąże się tyle miłych, ciepłych wspomnień, gdzie czas upływał szybko, pracowicie ale jakże przyjemnie, gdzie zawarło się tyle cudownych i wartościowych przyjaźni. Czasem na całe życie. Święto Szkoły to bardzo ważna chwila dla nas wszystkich, zarówno tych, którzy tu w tej chwili spędzamy miło i pożytecznie czas, jak i tych, którzy już jakiś czas temu opuścili szkolne mury. Ten szczególny dzień uczciliśmy wszyscy, biorąc udział w uroczystym apelu, który rozpoczął się od odśpiewania hymnu państwowego i hymnu szkoły. Następnie delegacja uczniów złożyła kwiaty i zapaliła znicz pod tablicą pamiątkową, poświęconą Patronowi szkoły, Armii Krajowej.

W dniu święta naszego patrona, tradycją stało się wręczanie tytułu Przyjaciela Szkoły, który w tym roku otrzymało z rąk p. Dyrektor Joanny Chodor Skawińskie Stowarzyszenie Partnerstwo Miast. W imieniu Stowarzyszenia statuetkę i dyplom odebrała p. Wioleta Wcisło.

W imieniu uczniów pragniemy wyrazić serdeczną wdzięczność wszystkim Przyjaciołom Szkoły, którzy wspierali i wspierają naszą szkolną społeczność. To dla nas radość i przywilej znać takie osoby. Przyjmijcie państwo podziękowania od całej naszej społeczności za okazane serce i dobrą wolę. Po tej uroczystej chwili przyszedł czas na część artystyczną, na którą zaprosili nas uczniowie klasy czwartej. Zarówno uczniowie szkoły jak i zaproszeni goście podziwiali aktorskie wyczyny swoich kolegów i koleżanek oglądając przygotowane przez nich przedstawienie, które niewątpliwie uświetniło tę uroczystość. Na zakończenie tego dnia uczniowie klasy VI i VII obejrzeli film poświęcony żołnierzom Armii Krajowej, których imię nosi nasza szkoła. W tym uroczystym Dniu towarzyszyli nam: Komendant OSP w Wielkich Drogach, przedstawiciele Rady Rodziców oraz członek zarządu Skawińskiego Stowarzyszenia Miast.