SPOTKANIE Z AKTOREM

SPOTKANIE Z AKTOREM

30 listopada 2022 roku na godzinie wychowawczej, w ramach spotkań z doradztwa zawodowego do klasy 8 zawitał, zaproszony przez nas p. Andrzej Mrowiec. Aktor znany jest m.in. z serialu „Na dobre i na złe” oraz wielu innych filmów, seriali czy spektakli teatralnych.

Powitaliśmy Go składając imieninowe życzenia. Następnie p. Andrzej opowiedział uczniom swoją drogę do aktorstwa, a także historię kariery zawodowej. Pan Mrowiec w latach 1967 – 72 był także wykładowcą w krakowskiej PWST, chętnie zatem podzielił się z nami wiedzą na temat nauki na tej Akademii oraz zasadach rekrutacji. Zaprezentował nam również wiersz, który deklamował w czasie swojego egzaminu na studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

Po wysłuchaniu takiej ilości informacji uczniowie chętnie zadawali aktorowi pytania, zwłaszcza, że są wśród nich tacy, którym marzy się praca aktora. W czasie spotkania zrobione były pamiątkowe zdjęcia klasowe. Wizyta przebiegła w bardzo przyjemnej atmosferze i na pewno pozostanie w naszej pamięci.