Ślubowanie klasy pierwszej

Ślubowanie klasy pierwszej

14 październik 2019 roku  czternastu  pierwszoklasistów złożyło uroczyste ślubowanie:

„………chcemy uczyć się wzorowo, macie na to nasze słowo’.

 

    Piękny, słoneczny poranek, aż trudno uwierzyć, że to jesień. Od rana każdy w dobrym nastroju. Uczniowie klasy pierwszej gotowi do swojego pierwszego publicznego występu. Na sali rodzice, wzruszeni, przejęci, każdy wpatrzony w swoją pociechę.

„…….serdecznie witamy, my artyści mali……….” – Tak pierwszoklasiści rozpoczęli swój występ. Potem były wiersze, piosenki i tańce. Dzieci zaprezentowały się wyśmienicie. Uroczystość momentami miała bardzo podniosły, patriotyczny charakter, momentami było humorystycznie. Całość zachwyciła zebranych.

Na zakończenie dzieci zostały pasowane na uczniów szkoły. Pasowania dokonała  pani dyrektor- Joanna Chodor, sołtys  wsi -Maria Windak, prezes Stowarzyszenia NDNWD- Bartłomiej Szwed oraz przewodnicząca Koła Gospodyń –Janina Żmuda. Od zaproszonych gości, od starszych koleżanek i kolegów i od rodziców pierwszoklasiści otrzymali drobne upominki, które stały się oczywiście największą atrakcją dnia.

Serdecznie dziękujemy pani dyrektor, zaproszonym gościom, rodzicom, nauczycielom, starszym  koleżankom i kolegom za obecność w tym ważnym dla nas dniu – pierwszoklasiści z wychowawczynią Urszulą Cichórz.

Ślubowali:

 1. Chorąży Martyna
 2. Chorąży Natalia
 3. Czopek Mateusz
 4. Frączyk Alan
 5. Gaj Zuzanna
 6. Kowalczyk Szymon
 7. Kowalczyk Piotr
 8. Kowalik Milena
 9. Nowak Eryk
 10. Pachel Igor
 11. Paleczny Lilianna
 12. Torba Filip
 13. Wilkosz Szymon
 14. Zając Oliwia