Prawdziwa wolność lubi bezpromilowe klimaty

Prawdziwa wolność lubi bezpromilowe  klimaty

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w kampanii społecznej „No promil- No problem”, której motywem przewodnim tegorocznej XIII edycji jest hasło „Prawdziwa wolność lubi bezpromilowe klimaty” .

Głównym celem kampanii jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób pod wpływem środków psychoaktywnych za kierownicą oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie postawy krytycznej u pasażerów pojazdów, których kierowca wzbudza wątpliwości co do stanu trzeźwości.

W ramach działań kampanijnych, które w tym roku przebiegają w innej formie z racji przejścia na nauczania zdalne, lekcje profilaktyczne  oraz gazetki tematyczne dla uczniów zostały wzbogacone o elementy promujące postawę wolności oraz jej prawidłowego rozumienia.

Ponadto w szkole został ogłoszony konkurs plastyczny w ramach którego uczniowie mieli za zadanie wykonanie zawieszki samochodowej dla bliskiego kierowcy promującej bezpromilowe klimaty.

 Uczniowie wzięli również udział w konkursach plastycznych zorganizowanych  przez twórców kampanii, tworząc piękne plakaty ilustrujące  prawdziwe lub wyobrażone sytuacje promujące hasło: „Prawdziwa wolność lubi bezpromilowe klimaty”.

Rodzicom z kolei  udostępniono materiały edukacyjne kierowane do kierowców, publikowane  na stronach  internetowych UMiG i CWR-u.