Poznajemy zawody naszych rodziców

Poznajemy zawody naszych rodziców

W dniu 9 maja 2022 r. odbyło się spotkanie uczniów klasy 2 z Panią Martą Zając-Ożóg. Dzięki Pani Marcie dzieci miały okazję poznać bliżej pracę położnej, a przygotowana przez nią prezentacja pozwoliła wszystkim zobaczyć Oddział Kliniczny Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Zobaczyli zdjęcia noworodków i wcześniaków oraz  skomplikowaną aparaturę ratującą zdrowie i życie maluszków. Dzieci z uwagą wysłuchały wielu ciekawych wiadomości na temat pracy naszego Gościa.

Potem nastąpiła najbardziej atrakcyjna część spotkania – wykonywanie misiowi zastrzyków i zmienianie pampersów „lalkom-noworodkom”. Następnie Pani Marta wszystkim chętnym zmierzyła ciśnienie.

Przy okazji spotkania uczniowie utrwalili zasady dbania o zdrowie i właściwe odżywianie. Była również okazja do zapamiętania, w ciekawy sposób,  numeru alarmowego 112.

Ten piękny i trudny zawód wzbudził mnóstwo emocji, a zajęcia dostarczyły wielu wrażeń.

Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania.