Październik 2016

W dniu 10.10.2016r. w godzinach popołudniowych uczniowie klasy 6 pod opieką pani Agnieszki Giermek – inicjatorki spotkania- wyjechali do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Skawinie.
Po dotarciu na miejsce, wszyscy od razu posmutnieli na widok tych biednych i markotnych psów. Zwierzęta zaczęły strasznie szczekać. Panie Iwona i Agnieszka, wolontariuszki ze schroniska opowiedziały nam kilka historii o tych psach, o własnej pracy, a także odpowiedziały na nasze pytania. Okazało się, że większość psów została po prostu podrzucona, niektóre zostały zabrane od ludzi, którzy traktowali je w bestialski sposób. Część psów, znalazła już dla siebie domy. Po krótkim szkoleniu BHP Wolontariatu uczniowie udali się wraz z wyznaczonymi psami na spacerek. Radościom nie było końca, zarówno dla ludzi, jak i zwierząt, co udało się utrwalić na zdjęciach.
Po powrocie do schroniska, pieski zostały odprowadzone do swoich kojców, a zadowoleni uczniowie powrócili do szkoły, po drodze dopytując się o ponowny termin odwiedzin. Wkrótce po pierwszej wizycie w schronisku, jedna z uczennic (Nikola )zabrała, oczywiście za zgodą rodziców, dwie piękne kotki, które można podziwiać na zdjęciach.
Mamy nadzieję, że tego rodzaju wolontariat będzie cyklicznym wydarzeniem, nie tylko dla uczniów klasy 6, apelujemy do wszystkich POMAGAJCIE, bo naprawdę warto!!!
Opracowała A. Giermek