Niech wyrosną z Was tacy, którzy ku gwiazdom wzlecieć zapragną

Niech wyrosną z Was tacy, którzy ku gwiazdom wzlecieć zapragną

Pierwsze dni w szkole są dla każdego dziecka wielkim przeżyciem, ponieważ przynoszą wiele nowych doświadczeń i niespodzianek. Jednak najważniejszym wydarzeniem dla pierwszoklasistów jest „Ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy I”. Uroczystość ta w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Wielkich Drogach odbyła się 19 grudnia 2022r. Uczniowie klasy pierwszej  złożyli uroczyste ślubowanie, a świadkami tego doniosłego wydarzenia byli zaproszeni goście:

Pan Bartłomiej Szwed Prezes Stowarzyszenia „Nasz Dom – Nasze Wielkie Drogi”, Sołtysa Sołectwa Wielkie Drogi Pani Maria Windak, oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Lucyna Skrzyńska oraz rodzice uczniów. Po oficjalnej części powitania gości, pierwszoklasiści zaprezentowali swoje artystyczne umiejętności. Najważniejszym momentem było ślubowanie. Aktu pasowania na ucznia dokonała Dyrektor Pani Joanna Chodor. Po oficjalnej uroczystości bohaterzy tego dnia otrzymali od przedstawicieli władz lokalnych prezenty. A ciepłe słowa do naszych najmłodszych uczniów skierowała Pani Dyrektor, która życzyła wielu sukcesów w nauce. Po tylu wrażeniach w sali gimnastycznej czekała na dzieci miła niespodzianka. Rodzice przygotowali pociechom wspaniały poczęstunek.