Krakusek 2018

Krakusek 2018

Uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w przygotowaniach do konkursu Krakusek, którego organizatorami są: Zamek Królewski na Wawelu, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Juliusza Słowackiego STO oraz Akademia Żakowska. Celem konkursu jest zachęcenie dzieci do poznawania Krakowa, jego zabytków, historii, tradycji i legend poprzez lekturę wybranych tekstów oraz umożliwienie udziału w aktywnych formach edukacji, takich jak: lekcja muzealna, wycieczka po Krakowie, rodzinna gra terenowa.

18 października uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej. Pogoda była piękna, więc przy okazji odwiedzili Smoka Wawelskiego, podziwiali oswojone gołębie, obserwowali łódki na naszej królowej rzek – Wiśle.

25 października uczniowie rozwiązywali ciekawe zadania, zwiedzając jednocześnie Kraków z Panią przewodnik, która w ciekawy sposób próbowała przybliżyć dzieciom historię i legendy naszego królewskiego miasta. W tym dniu pogoda nas nie rozpieszczała, ale dzielnie stawiliśmy jej czoła. Rozgrzaliśmy się herbatą w pięknych Sukiennicach.

Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy z wycieczki. Oby w naszych głowach zostało jak najwięcej ciekawostek i faktów dotyczących tematu tegorocznej edycji konkursu – WŚRÓD DZIEŁ ARTYSTÓW I RZEMIEŚLNIKÓW DAWNEGO   KRAKOWA