KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

24 listopada mury naszej szkoły rozbrzmiały pieśniami patriotycznymi. Tego dnia  bowiem miała miejsce XIII Edycja Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznych. Konkurs organizujemy już od 13 lat i co roku ma on charakter niezwykle uroczysty i podniosły, ponieważ jest wyjątkowy. Poprzez śpiewanie pieśni patriotycznych czcimy bohaterów wszystkich wojen i powstań, którzy przelewali krew za naszą wolność i niepodległość naszej ojczyzny. Nie złamały nas Polaków 123 lata niewoli, nie zniszczyły poczucia polskości germanizacja ani rusyfikacja. Pragnienie wolności było w Polakach tak duże i tak mocno zakorzenione, że żadna wroga siła nie była w stanie go zniszczyć. Dziś my, Polacy żyjący w wolnym i niepodległym kraju musimy kultywować pamięć, o tych którzy tę niepodległość dla nas wywalczyli. Robimy to, jak umiemy, podtrzymujemy i kultywujemy tradycję, pamiętamy o przeszłości, ale z dumą i odwagą patrzymy w przyszłość, bo mamy być z czego dumni. Nasza historia jest momentami bolesna i krwawa, ale zawsze waleczna i niepokonana, co odzwierciedlają piękne pieśni patriotyczne.

W tegorocznym Konkursie udział wzięło 20 uczestników z 11 szkół Gminy Skawina.

Zmagania uczestników oceniała Komisja, której przewodniczył dyr. Szkoły Muzycznej p. Konrad Szota. Ponadto, w skład Komisji weszli: p. Elwira Biel, wicedyrektor LO w Skawinie, Maria Windak – sołtys wsi wielkie Drogi i p. Danuta Marcinowska nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Skawinie. Jury w powyższym składzie przyznało nagrody i wyróżnienia:

GRAND PRIX –  Martyna Żmuda Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Brzechwy
w Borku Szlacheckim
I MIEJSCE – Kacper Klimek Szkoła Podstawowa Nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Noblistów Polskich w Skawinie
II  MIEJSCH –  Emilia Bugańska
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika
w Skawinie
III  MIEJSCE – Karolina Kulig
Zespół Szkolno –Przedszkolny im. Batalionów Chłopskich w Krzęcinie

WYRÓŻNIENIA

Lena Machaczka Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Jaśkowicach

Kaja Kula Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Skawinie

Szymon Tobiczyk Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Skawinie

Nicola Kolbiarz Specjalny Ośrodek SzkolnoWychowawczy im. Poczty Polskiej w Skawinie.

Kacper Stryszowski Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Poczty Polskiej w Skawinie.

Weronika Żak Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej w Rzozowie

Konkurs uświetniło wielu gości, wśród których byli: dyr. Szkoły w Rzozowie, Pani Anastazja Koczur, dyr. Szkoły w Jaśkowicach, Pan Andrzej Morawa, przew. Rady Rodziców Pani Lucyna Skrzyńska. Tegoroczny Konkurs mieli przyjemność poprowadzić uczniowie klasy 8 Julita Szczęśniak i Igor Pieczara.

Bez ludzi „dobrej woli”, bez wsparcia takie imprezy, jak nasza, nie mogłyby się odbyć. Pragniemy zatem z całego serca podziękować, tym którzy nam to umożliwili- sponsorom.

Dzięki ofiarności takich ludzi, możliwe jest spełnianie dziecięcych marzeń, rozwijanie ich zainteresowań i pasji. Ten piękny gest pomaga i daje nadzieję.

Dziękujemy za pomoc, życzliwość, zrozumienie i ofiarność.

Tegoroczną edycję wspierali:

Pani Bożena Malec

Pan Ryszard Marchewka  – Zakład Rzemieślniczy

Pani Małgorzata Adamus

Pani Maria Windak

Pani Agnieszka Gucwa

Państwo Alicja i Piotr Baranowie

Państwo Karolina i Mateusz Łobodowie

Państwo Dorota i Mariusz Senderowie

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Wielkich Drogach