Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

27 listopada (we wtorek) dzieci z przedszkola oraz klas 1-3 uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia w Szkole. Tego dnia każde dziecko przyniosło swojego małego lub dużego przyjaciela- misia.

Dzieci poznały historię misia Teddyego, od którego tak naprawdę wszystko się zaczęło. Uczniowie słuchali wierszy oraz fragmentów głośnego czytania opowiadań z misiem w roli głównej. Wśród przeczytanych książek był: Miś Uszatek autorstwa Czesława Janczarskiego, Miś zwany Paddington autorstwa Michaela Bonda, Kubuś Puchatek autorstwa A. A. Milnego a także fragment z Biblioteczki Misia pt.: Zapytaj misia o …. Święta, wprowadzający w atmosferę świąteczną- związaną ze zbliżającymi się Mikołajkami. Podczas zabawy dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały i nazywały misie ze znanych książek, bajek dla dzieci i filmów animowanych.

W czasie spotkania brały udział w zabawach ruchowych ze swoimi misiami, śpiewały i tańczyły. Powstały również piękne laurki dla misiów. Na koniec dla oddziału przedszkolnego i poszczególnych klas zostały wręczone dyplomy za aktywny udział w czytelniczej zabawie. Serdeczne podziękowania dla wychowawców za pomoc w organizacji i przebiegu wspólnej zabawy.

Tekst: Katarzyna Woźniczka-Baran