Dni Bezpiecznego Internetu

Dni Bezpiecznego Internetu

Luty to czas, kiedy obchodzimy Dni Bezpiecznego Internetu, jest to dobry moment by rozmawiać o zasadach, dzięki którym będziemy bezpieczni w sieci.

Internet stał się bardzo ważną częścią naszego życia. Niemal codziennie korzystamy z sieci w różnych celach. Mogą to być cele edukacyjne, kulturowe, rozrywkowe bądź towarzyskie. Jednak należy pamiętać, że spędzając czas w sieci trzeba być czujnym, bo czyha tam na nas wiele zagrożeń. Poniżej znajduje się 12 prawdopodobnie najwartościowszych stron internetowych poświęconych bezpieczeństwu w sieci. Oto one:

Zachęcamy do lektury i korzystania z powyższych stron.

Informujemy również o możliwości uzyskania pomocy w sytuacjach zagrożenia czy innych zauważonych bądź doświadczanych niepokojących zjawisk związanych z aktywnością w Internecie. Jest to:

 numer telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 oraz dla dorosłych 800 100 100