Budowa Centrum Edukacyjnego

Budowa Centrum Edukacyjnego

Na zakończenie roku mamy bardzo dobrą wiadomość dla mieszkańców zachodnich sołectw. Ogłosiliśmy przetarg na wykonanie dokumentacji niezbędnej do powstania Centrum Edukacyjnego w Wielkich Drogach.

Stworzenie dokumentacji projektowej to kolejny bardzo duży krok w celu wybudowania nowoczesnej placówki oświatowej na miarę XXI wieku. W Centrum Edukacyjnym w Wielkich Drogach pojawi się świetlica, kuchnia, jadalnia oraz sala gimnastyczna. Oprócz poprawienia jakości i komfortu kształcenia młodzieży, będzie ona pełniła też inną bardzo ważną funkcję dla całej społeczności. Powstanie tutaj przedszkole oraz żłobek.

Projekt tego wielkiego przedsięwzięcia od początku powstawał we współpracy z mieszkańcami. To właśnie oni najlepiej wiedzą, czego oczekują od nowoczesnej szkoły. W trakcie konsultacji społecznych ustalono, że nowa szkoła w Wielkich Drogach nie powinna być zwykłą placówką oświatową, lecz współczesnym Centrum Edukacyjnym z przedszkolem, oddziałami żłobkowymi oraz całą infrastrukturą. Przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej przybliża nas do osiągnięcia tego celu. Już za kilka lat uczniowie z Wielkich Dróg będą mieli nowoczesną placówkę na miarę XXI wieku, której wygląd i funkcjonalność będzie powodem do dumy dla całej społeczności.