DZIEŃ DZIECKA

DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka to najważniejsze dla naszych uczniów święto, dlatego staraliśmy się, aby ten dzień przebiegał w wesołej i przyjaznej atmosferze oraz był pełen miłych niespodzianek. Po długim okresie nauki zdalnej spowodowanej pandemią, przyszedł wyczekiwany czas spotkania w szkole i powrotu do wspólnej nauki. Miłym wydarzeniem inaugurującym naukę stacjonarną był  obchodzony na całym świecie Międzynarodowy Dzień Dziecka.

Ten wyjątkowy dzień, również w naszej szkole, upłynął w radosnej atmosferze. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w grach i zabawach sportowych na boisku LKS Trzebol. Dużą atrakcją cieszył się też pokaz strażacki zorganizowany przez OSP Trzebol. Swoją obecnością zaszczyciła nas również pani sołtys Maria Windak.

Rada Rodziców zadbała o to, żeby podczas licznych zabaw nikt nie był spragniony  i głodny. Rodzice przygotowali grilla i pilnowali, aby wszyscy uczniowie zjedli pyszne kiełbaski. Uczniowie, integrując się po długiej przerwie, korzystali z możliwości wspólnego posiłku.

W tym dniu nasi uczniowie aktywnie włączyli się również w obchody Dnia Bez Przemocy, którego celem była promocja szkoły wolnej od agresji oraz budowanie pozytywnych relacji pomiędzy kolegami. Podczas porannych zajęć z wychowawcami klas mieli okazję porozmawiać o tym, czym jest przemoc, jakie są jej skutki oraz w jaki sposób możemy jej zapobiegać. Klasy starsze zagrały w grę, podczas której wcielały się w rolę detektywów tropiących uprzedzenia i stereotypy. Każdemu z nas przyświecało przesłanie, że świat można zmieniać będąc życzliwym dla siebie i innych, nawet jeżeli nie zawsze się rozumiemy. Wszystkim dopisywał doskonały humor.

Życzmy sobie, aby każdy następny dzień był tak radosny i szczęśliwy jak Dzień Dziecka.