14 lutego Święto Armii Krajowej i Dzień Patrona SP w Wielkich Drogach

14 lutego Święto Armii Krajowej i Dzień Patrona  SP w Wielkich Drogach

Z  „Armią Krajową” kojarzyć się może bardziej dzień 27 września. Faktycznie jest to data upamiętniająca dzień zawiązania pierwszej ogólnopolskiej organizacji konspiracyjnej, Służby Zwycięstwu Polski. Organizacja ta szybko uległa jednak przekształceniu w ZWZ czyli Związek Walki Zbrojnej a następnie 14 II 1942 w AK właśnie.

Nam, uczniom i nauczycielom Szkoły Podstawowej w Wielkich Drogach data ta, kojarzy się z naszym Patronem, bo od 29 IX 1996 roku nasza szkoła dumnie nosi imię Armii Krajowej.

Co roku Dzień Patrona obchodzimy bardzo uroczyście. Staramy się, aby pamięć o bohaterach nie zatarła się w pamięci nowych pokoleń. W tym roku nie mogliśmy czcić naszych bohaterów jak dotychczas, ale podczas spotkań on-line nasi uczniowie w niecodzienny sposób składali hołd żołnierzom AK. Każda klasa ze swoim wychowawcą przygotowała na ten Dzień różne ciekawe zajęcia. Odbywały się prezentacje, konkursy, „zdalne przedstawienia”, quizy, poganki, itp. Każda klasa miło spędziła czas, ucząc się przy tym wielu ważnych i potrzebnych rzeczy, zdobywając informacje, które zabiorą ze sobą opuszczając mury naszej szkoły. Te żywe lekcje historii to nasza szkolna tradycja.

Zachęcamy do obejrzenia pięknej prezentacji z historii Szkoły: 75 lat Szkoły